Profilaktyka lawinowa

Zapraszamy na szkolenie dotyczące planowania i realizacji wycieczek narciarskich pod kątem zagrożenia lawinowego. Wycieczka realizowana będzie w Tatrach Zachodnich z naciskiem na naukę samodzielnej analizy terenu i pokrywy śnieżnej. Szkolenie adresowane jest zarówno dla osób początkujących, jak i po kursie lawinowym. Szkolenie nie zastępuje pełnego kursu lawinowego!

Kurs prowadzi instruktor narciarstwa wysokogórskiego PZA.

Wymagana jest co najmniej dobra umiejętność jazdy na trasach przygotowanych.

Program szkolenia:
9:00-10:00 zajęcia teoretyczne: metoda 3×3 Wernera Muntera w praktyce, analiza warunków na podstawie dostępnych danych.
10:00-16:00 zajęcia praktyczne: wycieczka szkoleniowa obejmująca realizację tury z uwzględnieniem samodzielnej oceny warunków i terenu, zarządzania grupą i podejmowania decyzji pod kątem zagrożenia lawinowego.

Dokładne miejsce realizacji szkolenie podane będzie w tygodniu poprzedzającym szkolenie – w zależności od aktualnych warunków.