Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej

Kurs Klubowy Wspinaczki Skalnej Klubu Wysokogórskiego Kraków to program o najbardziej rozbudowanym zakresie zajęć wspinaczkowych jakie są oferowane na rynku szkoleniowym w Polsce. Naszą ideą jest kompleksowe przygotowanie od podstaw do wspinaczki wielowyciągowej na własnej asekuracji, dlatego na naszym kursie znajdziecie łącznie 13 dni zajęć wspinaczkowych:

• 4 wykłady z zakresu teorii wspinaczki,
  • 2 dni zajęć na ścianie wspinaczkowej,
  • 3 dni zajęć w skałach na drogach ubezpieczonych,
  • 4 dni zajęć w skałach na własnej asekuracji w wapieniu,
  • 4 dni zajęć w skałach na własnej asekuracji w granicie,
  • szkolenie z pierwszej pomocy w wypadkach wspinaczkowych.

Bloki szkoleniowe są oddzielone od siebie, aby uczestnicy mieli czas na uporządkowanie i utrwalenie wiedzy, co będzie weryfikowane w kolejnych etapach. Pomogą temu również rozbudowane zajęcia teoretyczne, dostęp do biblioteki klubowej oraz możliwość konsultowania się z opiekunami kursu w czasie jego trwania.

Skąd tak duża objętość, skoro równocześnie można przeprowadzić szkolenie na kursie pełnym według 6-dniowego programu PZA? Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że dla osób początkujących standardowe kursy często nie są wystarczające aby naprawdę dobrze przygotować się do samodzielnej działalności wspinaczkowej w pełnym zakresie możliwości, jakie dają skały. Przygotowaliśmy autorski program bazujący między innymi na zajęciach dodatkowych, które regularnie prowadzimy w Klubie. Bardzo rozbudowana tematyka własnej asekuracji wspinaczki wielowyciągowej, a także autoratownictwa, budują znakomite podstawy do działalności w górach. W tradycyjnym systemie szkolenia zwykle brakuje czasu na pogłębienie tych elementów.

Dla kogo Kurs Klubowy będzie dobrym wyborem?

• Dla tych, którzy nie mieli do tej pory styczności ze wspinaniem,
  • Dla osób, które pragną rozwijać się w kierunku wspinaczki górskiej,
  • Dla każdego, kto chciałby dogłębnie poznać tajniki wspinaczki skalnej.

Szkolenia na Kursie Klubowym prowadzone są w małych grupach, zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Alpinizmu, wszystkie zajęcia wspinaczkowe prowadzą instruktorzy PZA z aktualną licencją oraz regularnie unifikowani nie tylko w związku, ale i w Klubie. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnym sprzęcie według aktualnych standardów.

Uczestnicy Kursu Klubowego włączani są w życie KW Kraków – Klubu, który utrzymując wysokie standardy przyjęć, przez niezwykle aktywną działalność wewnętrzną gromadzi już blisko 1000 członków. Zajęcia teoretyczne oraz spotkania poza ścisłym szkoleniem wspinaczkowym odbywają się z udziałem wszystkich grup aktualnie odbywających Kurs, co pozwala na dobrą integrację oraz znalezienie potencjalnych partnerów wspinaczkowych.

Ukończenie Klubowego Kursu ze skierowaniem na kurs taternicki pozwala przystąpić do KW Kraków na

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z szczegółowym programem, kosztami i terminami na stronie kursu.