Kurs wspinaczki lodowej w Austrii

28.01 -3.02.2024, Tyrol, Austria.

Zapraszamy na kurs obejmujący dwa etapy szkolenia wspinaczki lodowej – łącznie 5 dni wspinaczkowych w lodospadach Tyrolu. Kurs rozpoczynamy od podstawowych umiejętności koniecznych do wspinaczki w lodzie, czyli techniki ruchu, osadzania narzędzi, wspinając się z górną asekuracją. Kolejne dni prowadzą do rozwoju umiejętności, aż do prowadzenia wielowyciągowych lodospadów w jakie obfituje okolica. Kurs ten nie jest prowadzony według programu PZA, jest to autorski program oparty o kadrę szkoleniową specjalizującą się we wspinaczce lodowej.

Aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat programów obu etapów szkolenia, przejdź do strony dotyczącej kursu wspinaczki lodowej I stopnia oraz kursu wspinaczki lodowej II stopnia.

Rejony: Lusens, Sellrain, Ochsengarten, możliwość wyjazdu do Stubaital i Pitztal, w zależności od warunków.

Wymagana wiedza i umiejętności z poziomu pełnego kursu wspinaczki skalnej.

28.01  – przyjazd do Austrii, zakwaterowanie

29-31.01 – szkolenie/wspinanie lodowe (program I stopnia)

1.02 – dzień restowy

2-3.02 – szkolenie/ wspinanie lodowe (program II stopnia)

Szkolenie prowadzi Adam Ryś IVBV/UIAGM/IFMGA. Adam posiada wieloletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej i przewodnickiej w Alpach Austriackich, jest członkiem Klubu Wysokogórskiego Kraków i mieszka na stałe w Innsbrucku.

Cena szkolenia: 3000 zł dla członków KW Kraków, 3500 zł dla pozostałych

Ilość miejsc: 4 (dostępne wolne miejsca widoczne pod linkiem “zapisz się”)

Co obejmuje cena:

– szkolenie lodowe I i II stopnia (opieka instruktorska),

– wypożyczenie sprzętu technicznego (raki, czekany, kaski, abc lawinowe),

– przejazdy na miejscu w rejony działania.

Dodatkowe koszty:

– dojazd na miejsce szkolenia (okolice Innsbrucka) – zachęcamy do umówienia się na wspólny dojazd,

– noclegów,

– koszty wyżywienia (gotowanie wspólne na kwaterze),

– ubezpieczenia w zakresie kosztów akcji poszukiwawczej i ratunkowej.