Kurs i co dalej

Nasz klub to pewna wizja, wizja rozwoju pasji jaką jest wspinaczka. Bo góry są naszym celem.

Naszym planem aby go osiągnąć są:

  • kursy, 
  • doszkalania, 
  • wykłady i szkolenia, 
  • klubowe wyjazdy w skały i treningi, 
  • klubowe obozy.

Pytanie tylko jak wstąpić w nasze szeregi? Nie jest to takie proste, bo zależy nam, aby każdy z naszych członków miał solidne wspinaczkowe podstawy. 

A te możesz uzyskać na kursie skałkowym prowadzonym przez instruktora PZA. Jeżeli zaś wspinasz się już w górach i dysponujesz podstawowym wykazem przejść taternickich – dla Ciebie też znajdzie się u Nas miejsce. 

Kursy

A więc wstępujesz do KW i co dalej? Jest przed Tobą kilka  potencjalnych dróg – każda z nich zależna od Twoich możliwości czasowych i finansowych. 

Możesz kontynuować oczywistą i chyba najlepszą ścieżkę kursową i zapisać się na kurs taternicki letni, po najniższej stawce na rynku (dla naszych klubowiczów). Potem kurs zimowy, lodowy itd. 

A jezeli nie masz pieniędzy na kurs, albo nie masz możliwości go zrobić. Dla Ciebie też mamy rozwiązanie w postaci cyklu doszlalań, wykładów i obozów klubowych. 

Doszkalania

Aby się wspinać w górach, trzeba trochę (albo nawet więcej niż trochę) wiedzieć o tym jak zakładać stanowiska, asekurować partnera, zjeżdżać, czy też umieć zachować się w sytuacjach awaryjnych. Dużo tej wiedzy przekazywane jest na kursie skałkowym niemniej zwykle po kursie dużo tych informacji się z czasem ulatnia 🙂

Aby temu przeciwdziałać co roku organizujemy cykl doszkalań z tematyki zupełnie podstawowej (asekuracja dynamiczna, wspinanie w zespole, stanowiska itp) jak i bardziej zaawansowanej (hakówka, solowanie, zaawansowane sytuacje awaryjne). 

Wykłady i szkolenia

Jak trenować, jaki trening uzupełniający stosować, które drogi wybrać na początek swojej przygody w Tatrach – to tylko skromny wycinek tematyki, którą poruszamy na corocznych wykładach klubowych.  

Jak dobrze osadzić asekurację z węzłów w piaskowcu? Jak dobrze zaklinować ręce w rysie? Te i nie tylko te umiejętności poznasz na naszych szkoleniach klubowych.

Klubowe wyjazdy i treningi

Dobry wspinacz w górach musi też reprezentować przyzwoity poziom w skałach. W tym celu co tydzień organizujemy integracyjne wyjazdy w skały, gdzie każdy może znaleźć partnera i jednocześnie podnieść swój poziom wspinaczkowy.

Zimą za to trenujemy na wspólnych sekcjach nastawionych na podnoszenie poziomu sportowego, co też widać po wiosennych przejściach. 

Klubowe obozy

Jak to mówią, w kupie siła i tak też jest na naszych klubowych obozach wspinaczkowych w Tatrach i Alpach. Taki obóz to okazja do wymiany doświadczeń tych młodszych z tymi bardziej doświadczonymi i okazji do integracji. 

Wstępując w nasze szeregi masz okazję wejść na unikalną drogę rozwoju wspinaczkowego – czy i jak z niej skorzystasz, to zależy tylko I wyłącznie od Ciebie.